Miks mu tupp lõhnab?

Terve tupp võib lõhnata mitmet moodi – magusalt, hapukalt, muskuseliselt või maalähedaselt ja iga naise tupe lõhn on ainulaadne. Kerge tupelõhn on tavaliselt täiesti normaalne ja muretsemiseks pole põhjust. Selle põhjuseks võivad olla dieedi, hormoonide taseme, menstruaaltsükli või tupe bakterite muutused. Seksimine ja rohke higistamine võivad samuti mõjutada tupe lõhna. Kuid kui märkad tugevat lõhna, mis meenutab mädanenud kala, on see tõenäoliselt infektsiooni märk. Kala lõhn on bakteriaalse vaginoosi tavaline sümptom. See on seisund, mis on põhjustatud tupefloora tasakaalu muutusest. Bakteriaalne vaginoos ehk BV põhjustab kahjulike bakterite kontrolli alt väljumise ja hävitab kasulikud bakterid, mis reguleerivad pH taset tupes. Lisaks lõhnava tupe tekitamisele võib bakteriaalne vaginoos muuta ka tupevooluse värvi ja tekstuuri, muutes selle hallikasvalgeks ja vesisemaks kui tavaliselt. Sageli on ebameeldivalt lõhnav tupp ainus märgatav bakteriaalse vaginoosi sümptom. Kuigi ebameeldiv tupe lõhn võib olla tüütu ja isegi sinu elukvaliteeti negatiivselt mõjutada, saab seda hõlpsasti ravida.

Kuidas tupe ebameeldivast vabaneda

Bakteriaalset vaginoosi ravitakse tavaliselt antibiootikumidega, kuid looduslik toode, nagu Multi-Gyn ActiGel on kehale nii tõhusam kui ka leebem. Kui antibiootikumid hävitavad valimatult kõik tupes olevad bakterid, blokeerib Multi-Gyn ActiGel ainult kahjulikke mikroorganisme, toetades samal ajal kasulikke baktereid. Bakteriaalse vaginoosi raviks ja ebameeldiva tupelõhna vähendamiseks kasuta geeli vähemalt kaks korda päevas vähemalt viie päeva jooksul. Kui sa pole kindel, kas kalalõhn on tingitud bakteriaalsest vaginoosist või kui ravi ei aita pöördu arsti poole. Võimalik, et lõhnal on mõni muu põhjus, näiteks sugulisel teel leviv haigus või tampoon, mis on päevadeks või isegi nädalateks tuppe unustatud. Jah, seda juhtub ja see võib olla tavalisem, kui arvad!

Kuidas vabaneda haisvast voolusest

Nii nagu tupelõhna nii saab ka ebameeldiva lõhnaga voolust ravida Multi-Gyn ActiGeliga. Kasuta seda vähemalt kaks korda päevas viie päeva jooksul, et ravida BV infektsiooni ja vähendada voolust.

Kas ma saan haisvat tuppe vältida?

Hea hügieen võib aidata vältida tupe lõhna, kuid ära üle pinguta! Tupe sisemus puhastub iseenesest, tekitades voolust ja liigne hügieen võib põhjustada kuivust ja ärritust. Pese lihtsalt tupe väliskülge (häbet) puhta sooja veega või kasuta õrna, lõhnatut seepi nagu Multi-Gyn FemiWash ja kuivata hoolikalt puhta rätikuga. Multi-Gyn FemiWash on pehme ja pH-tasakaalus vaht, mida võib ohutult kasutada intiimpiirkonna puhastamiseks ja värskendamiseks, erinevalt lõhnastatud seepidest, mis võivad negatiivselt mõjutada pH taset ja õrna bakterite tasakaalu tupes. Tavaliselt piisab pesemisest üks kord päevas, välja arvatud juhul, kui sul on menstruatsioon – siis võiksid tupelõhna vältimiseks veidi sagedamini pesta. Ära unusta puhastada ka perineumi (tupe ava ja päraku vaheline ala).

Veel näpunäiteid tupe tervena hoidmiseks ja ebameeldiva lõhna vältimiseks:

  • Kanna ainult valget 100% puuvillast aluspesu, mis laseb tupel hingata
  • Pese aluspesu pehme seebiga ja loputa hoolikalt
  • Väldi kanga pehmendajate kasutamist
  • Väldi naiselikke hügieenitooteid nagu hügieenisidemed, vanniõlid, lõhnaõlid, talk, lõhnastatud salvrätikud ja tupe deodorandid
  • Kasuta seksi ajal kondoomi, et kaitsta end sugulisel teel levivate haiguste eest