Miks mu tupp sügeleb?

Kui oled kunagi kannatanud tupe sügeluse all, siis tead, et see on äärmiselt raskendav ja ebamugav tupe seisund. Sügelus häbemes ja tupes on tavalisem kui oskad arvata, kuid paljud naised tunnevad end sellest rääkides endiselt ebamugavalt. Tupesügelus võib olla tingitud mitmel põhjusel, sealhulgas nakkused, ärritajad, kuivus ja sugulisel teel levivad haigused. Sõltuvalt sellest, mis põhjustab sinu tupe sügelemist on ohutuid ja tõhusaid ravimeetodeid, mis aitavad sümptomitest vabaneda ja vältida nende naasmist.

Mis põhjustab tupesügelust?

Tupesügelusel on mitu põhjust, mõned sagedasemad kui teised:

  • Pärmseene infektsioon. Pärmseen on põhjustatud Candida albicans seene üleküllusest ja on väga levinud intensiivse sügeluse põhjus tupes. See kehtib eriti rasedate naiste kohta, kuna raseduse ajal toimuvad hormoonide muutused võivad tupe pH tasakaalu muuta.
  • Allergeenid või ärritajad. Latekskondoomide või lõhnastatud hügieenitoodete kasutamine võib detergentide või tupeloputuste korral põhjustada tupe ärritust ja kerget sügelust. Sünteetilise aluspesu kandmine, seksimine ja hobusega ratsutamine või jalgrattaga sõitmine võivad samuti põhjustada tupe piirkonnas hõõrdumist ja sügelust.
  • Bakteriaalne vaginoos. BV tüüpiline sümptom on ebameeldiva lõhnaga vesine voolus, kuid mõnikord on see seotud ka sügeleva tupega.
  • Kuivus. Menopausi jõudes, sünnitades või imetades kipub keha östrogeenitase langema, mis võib muuta tupe pinna õhemaks, kuivemaks ja vähem elastseks. Seda nimetatakse tupe atroofiaks ja see võib põhjustada tupe sügelemist.
  • Sugulisel teel levivad haigused. Mõnel juhul võivad herpes, kubemetäid, trihhomonoos ja kondüloomid põhjustada tupe sügelust.

Kui sa pole kindel, miks tupp sügeleb, pöördu oma arsti või tervishoiukeskuse poole. Probleemi põhjuse väljaselgitamine on õige ravi saamiseks ülioluline ja eriti oluline siis, kui oled rase.

Tupesügeluse ravi

Õunasiidriäädikas, jogurt, teepuuõli, küüslauk, kookosõli … internetist võib leida väidetavaid tupesügeluse koduseid ravimeid, kuid nende tõhususe kohta pole tõendeid. Mõnel kodusel ravivahendil võib olla isegi vastupidine mõju, mis põhjustab häbeme ja tupe põletustunnet ja ärritust. Kui tead, et sügeluse põhjustab pärmseene infektsioon on kindlam ravida seda käsimüügiravimiga nagu Multi-Gyn FloraPlus.

Kuidas peatada tupesügelus

Multi-Gyn FloraPlus on prebiootiline geel, mis soodustab tupes kasulike laktobatsillide tekkimist ja leevendab tupes pärmseene ülekasvamisest põhjustatud tülikat sügelust ja ärritust. Võid seda kasutada nii pärmseene infektsiooni raviks kui ka tupe piirkonnas mikroobide tervisliku tasakaalu edendamiseks, eriti kui:

  • sul oli just kuupuhastus
  • sul oli kaitsmata vahekord
  • sa kasutad või kasutasid antibiootikume
  • sul on selliseid sümptomeid nagu sügelus, ärritus ja voolus

Kui sul on probleeme sügelusega ja soovid viivitamatut leevendust, kasuta aplikaatorit viimaks tuppe üks annus Multi-Gyn FloraPlus`i. Pärmseene infektsiooni raviks korda manustamist enne magamaminekut viis päeva järjest. Multi-Gyn FloraPlus on looduslikul baasil valmistatud toode. Erinevalt tavapärasest tupeseene ravist parandab see pigem tupefloorat, mitte ei häiri seda. Osta see siit, et vabaneda tupe tüütust sügelusest viivitamatult. Kui probleem püsib pärast geeli kasutamist, pöördu oma arsti poole.