Sügelus, lõhn, kuivus, ärritus ja voolus on kõik tupest tulenevad ebamugavused, mis panevad paljusid naisi piinlikkust tundma – mõnel juhul mõjutavad need isegi nende elukvaliteeti. Tupeinfektsioonide sümptomid on palju taval semad, kui sa arvad, kuid võid olla kindel, et enamikku saab hõlpsasti ravida ja ära hoida!

Tupe sügelus

Sügelus on häiriv ja levinud tupe sümptom, mille tavaliselt põhjustab pärmseene Candida albicans ülekasv, kuid sellel on mõnikord ka muid põhjuseid, nagu kuivus, ärritavad ained, sugulisel teel levivad haigused või muud infektsioonid. Siit saad teada, kuidas tupesügelust ravida ja ära hoida

Tupe lõhn

Kergelt magusa või nõrga lõhnaga voolus on täiesti normaalne, kuid kui märkad tupest tugevat, ebameeldivat lõhna on see tõenäoliselt märk bakteriaalsest tasakaalutusest või muust infektsioonist. Lisateavet tupelõhna põhjuste ja ravi kohta leiad siit.

Tupe kuivus

Naised, kellel on menopaus on eriti vastuvõtlikud kuivale tupele östrogeeni tootmise vähenemise tõttu, kuid see seisund võib mõjutada igas vanuses naisi. Kui sul on kuivus, valulikkus ja/või valulik seks, leia oma ebamugavustele lahendused siit

Tupe voolus

Voolus on tupe nutikas isepuhastuv süsteem ja tavaliselt pole selle pärast vaja muretseda, kuid kui sinu vooluse tekstuur, värv või lõhn tundub äkki veidi imelik, võib selles süüdi olla infektsioon. Siit saad teada, kas sinu tupevoolus on normaalne.

Tupe punetus/põletustunne

Kui sinu tupp on iga kord pissimisel punane, ärritunud ja põletustundega on see põletiku märk ja vastupidiselt levinud arvamusele pole põhjus tingimata kuseteede infektsioonis. Loe tupepiirkonna punetuse ja põletustunde lahenduste kohta lähemalt siit.

Sinu tupele sobiva toote leidmiseks kasuta allolevat lahenduse tööriista!