Mis on tupeseene infektsioon?

Kas sinu tupp on sügelev ja ärritunud? Kas oled märganud paksu, valget ja tükilist voolust? Kas tunned vannituppa minnes tupeava ümber põletustunnet? Siis võib sul olla pärmseene infektsioon ja sa pole üksi. Koguni kolmel naisel neljast on pärmseen vähemalt korra elus ja paljud naised kannatavad korduvate infektsioonide käes. Õnneks ei ole pärmseene infektsioonid ohtlikud ning enamikku neist saab hõlpsasti ravida ja ennetada toodetega, mida saad osta veebist või leida kohalikust apteegist.

Tupeseene infektsiooni sümptomid

Tupe pärmseene infektsioon mõjutab nii tuppe kui ka häbet ja sümptomid võivad ulatuda väga kergest kuni raskeni. Kui sul on pärmseene infektsioon, ilmnevad tõenäoliselt mõned või kõik neist tavalistest sümptomitest:

  • Sügelus ja ärritus tupe piirkonnas
  • Valge, paks ja klimpis voolus, sarnane kodujuustuga
  • Punetus tupes ja selle ümbruses
  • Paistes häbe
  • Põletav tunne urineerimise või seksi ajal

Tõsised pärmseene infektsioonid, mis põhjustavad tugevat sügelust, võivad tupe piirkonnas põhjustada ka valulikke pragusid, rebendeid ja haavandeid.

Tupeseene infektsiooni ravi

Candida albicansi tavapärane ravi on seenevastase ravimi kasutamine tablettide, kreemide ja ravimküünalde kujul, kas käsimüügist või arsti poolt välja kirjutatult. Kui seenevastased ravimid on tavaliselt lühiajaliselt efektiivsed, võivad need häirida tupefloorat ja nendega kaasnevad sageli soovimatud kõrvaltoimed. Tegelikult saab koguni iga kolmas naine 3-6 kuu jooksul pärast seenevastaste ravimite kasutamist teise tupeseene infektsiooni. Kindlam tupeseene infektsiooni sümptomite ravi on Multi-Gyn FloraPlus, looduslik prebiootiline geel.

Kuidas ravida tupeseene infektsiooni

Multi-Gyn FloraPlus on prebiootiline geel, mis ravib tupeseene infektsiooni sümptomeid, toetades häid baktereid ja optimeerides tupe pH-taset. Kasuta Multi-Gyn FloraPlus`i alati, kui sinu tupp vajab veidi abi, kuid eriti siis, kui:

  • sul oli just menstruatsioon
  • sul oli kaitsmata vahekord
  • kasutad või oled kasutanud antibiootikume
  • sul on sellised sümptomid nagu sügelus, ärritus ja voolus

Tupe pärmseene infektsiooni raviks pigista geel lihtsalt viis päeva järjest enne magamaminekut tuppe. Tupefloora tugevdamiseks võid igal ajal kasutada ka ühte üheannuselist tuubi. Multi-Gyn FloraPlus on looduslikul baasil valmistatud toode. Kasuta seda häiriva pärmseene infektsiooni sümptomite koheseks leevendamiseks!

Tupeseene infektsiooni põhjused

Tupes elab suur hulk baktereid, pärmseeni ja muid mikroorganisme, mis aitavad hoida tupe tervist ja kaitsta seda kahjulike mikroorganismide eest. Kuid mõnikord lõhutakse mikroorganismide õrn tasakaal, mis võib põhjustada tupe ärritust ja infektsiooni. Enamik pärmseene infektsioone on tingitud Candida albicans nime kandva seene ülekasvamisest. Rasedus, antibiootikumide kasutamine, kontrollimatu diabeet, nõrk immuunsüsteem ja kõrge östrogeenitase (näiteks teatud tüüpi suukaudsete rasestumisvastaste vahendite korral) on kõik tegurid, mis võivad kaasa aidata pärmseene ülekasvule ja omakorda suurendada infektsiooniohtu.

Tupeseen või BV?

Tupeseene infektsiooni aetakse mõnikord ekslikult segamini teise tavalise tupeinfektsiooniga – bakteriaalse vaginoosi või BV-ga. Mõlemad on tingitud tupefloora tasakaalustamatusest ja võivad põhjustada ebatavalist tupevoolust, kuid eritise tekstuur ja lõhn eristavad neid. Kui voolus on hallikasvalge, vesine ja sellel on selgelt mädanenud kala lõhn, on selles tõenäoliselt süüdi bakteriaalne vaginoos. Kui voolus on paks, valge, lõhnatu ja sarnaneb kodujuustuga, on selle põhjus tõenäoliselt tupeseene infektsioon. Kui sa pole kindel, mis sinu sümptomeid põhjustab või kui sul on endiselt probleeme pärast käsimüügis oleva toote proovimist, pöördu kindlasti arsti poole, et välistada sugulisel teel levivad haigused või muud tõsisemad seisundid.