Tupehügieen ei tähenda ainult pesemist. Mikroobide tasakaalu võib muuta palju tegureid, näiteks seksuaalne aktiivsus, sünteetilise aluspesu kandmine või häbemekarvade eemaldamine.

Tupehooldus on tupe ebamugavuste ennetamise üks tegureid. Intiimpiirkonnas on spetsiifiline mikrofloora, kus head (piimhapet tootvad) bakterid hoiavad tasakaalu teiste bakteritega. Meie tupes elavad mikroorganismid on tundlikud antibiootikumide, seebi ja muude karmide kemikaalide suhtes. Hea tupehügieen peaks säilitama ja toetama häid baktereid ning säilitama tupe pH nende kasvu jaoks optimaalsena. Kuna tupe hügieen on tavaliselt keeruline teema, oleme koostanud nimekirja juhistest, mis aitavad sul oma intiimpiirkonna eest paremini hoolitseda.

Intiimpiirkonna pesemine

Hea tupehoolduse saavutamiseks võiksid intiimpiirkonda pesta üks kord päevas leige veega või õrna (vahuse) lahusega, mis ei sisalda seepi, parfüüme ega värve ning mis on mõeldud spetsiaalselt tupe ümbruses kasutamiseks.

Rohkem pole alati parem: pesemine sagedamini kui üks kord päevas või seepide ja šampoonide kasutamine võib rikkuda tupekeskkonna tasakaalu. Kui sul pole saadaval intiimpiirkonna pesemise vahendit on parim kasutada ainult vett. Kui dušš või vann pole saadaval (telkimine, pikad reisid jne) on soovitatav kasutada intiimsalvrätikuid, mis ei sisalda seepe, parfüüme ega tugevaid kemikaale.

Ennetamise ja tervena püsimise nõuanded

Tupehügieen ei tähenda ainult pesemist. Mikroobide tasakaalu võib muuta palju tegureid, näiteks seksuaalne aktiivsus, sünteetilise aluspesu kandmine või häbemekarvade eemaldamine. Me ei saa neid tegureid alati vältida, kuid peaksime neist teadlikud olema, et pöörata rohkem tähelepanu tupepiirkonnale, kui see seda vajab. Häbemekarvade eemaldamiseks on erinevaid viise ja nende mõju on erinev. Enamikul neist on ühine tagajärg – need põhjustavad intiimpiirkonnas sügelust ja ärritust. Kärpimine on kõige vähem ärritav karvade eemaldamise meetod. Ärrituse korral võib aidata rahustava ja jahutava toimega loodusliku toote kasutamine. Seksuaalvahekord võib muuta tupe pH-d ja sellest tulenevalt põhjustada bakteriaalset tasakaalustamatust ning seetõttu on hea pärast seksi oma intiimpiirkonda pesta. Väldi sünteetilise pesu kandmist ja kasuta puuvillast aluspesu, mis laseb nahal hingata. Parim on magada ilma aluspesuta. Pärast tualetis käimist pühi alati eest ja taha, et vältida soolebakterite tuppe sattumist. Menstruatsiooni ajal vaheta sageli tampoone, hügieenisidemeid või menstruaalanumaid.

Pööra tähelepanu oma tupe tervisele

Pane tähele, et hormoonid võivad tugevalt mõjutada tupefloorat. Infektsioone ja ebamugavusi esineb isegi naistel, kes hoolitsevad oma intiimpiirkonna eest hästi. Kui tunned valu, ärritust või sügelust, peaksid külastama oma arsti või günekoloogi.

Soovid teada rohkem?

Jaga