Kui oled rase ja sul tekivad sellised sümptomid nagu rohke voolus, sügelus ja ärritus, pead pöörduma arsti või ämmaemanda poole, kes aatab teid üle ja määrab õige ravi.

Pole haruldane, et naistel tekivad raseduse ajal tupepiirkonnas rohkem ebamugavustundeid kui mis tahes ajal enne või pärast seda. Muutusi, mida meie keha loote arengu ja kasvu ajal ning imetamise ajal läbi teeb, reguleerib enamasti hormonaalne tase ja need mõjutavad meie elu kõiki aspekte.

Iiveldusest, kaalutõusust ja hajameelsusest räägitakse emade hulgas pidevalt, kuid vähesed mainivad, et tupe pärmseene infektsioon võib raseduse ajal olla tõeline probleem, kahjustades õnnelike tulevaste vanemate sageli juba raputatud armuelu. Kuigi tupe pärmseen ehk tupeseen võib olla tõsine, korduv ja tüütu, ei ohusta see tavaliselt ei ema ega beebit. Kui sul on sünnituse ajal pärmseene infektsioon on tõenäoline, et laps nakatub sellega ja tal areneb välja infektsiooni suus.

Kui oled aga rase ja sul tekivad sellised sümptomid nagu rohke voolus, sügelus ja ärritus, pead pöörduma arsti või ämmaemanda poole, kes uurib juhtumit ja määrab õige ravi. Raseduse ajal võid ohutult kasutada kõige tavalisemaid retseptiravimeid ja käsimüügiravimeid.

Millised on tupe pärmseene infektsiooni sümptomid?

Tupeseene sümptomid on:

  • Kodujuustule sarnane valge paks voolus
  • Sügelus ja ärritus tupe piirkonnas
  • Punetus ja põletustunne urineerimise ajal

Mõned neist sümptomitest võivad ilmneda muude probleemide tagajärjel, näiteks bakteriaalne vaginoos või suguhaigused. Kuna neil probleemidel võivad olla tõsised tagajärjed emale ja lapsele on oluline, et võtaksid oma sümptomite arutamiseks ühendust oma arsti või ämmaemandaga.

Korduv tupe pärmseene infektsioon raseduse ajal

Mõnikord on vaatamata ettenähtud ravimeetoditele ja hormoonide taseme muutuse tõttu rasedatel naistel korduvalt tupeseen. Candida albicans, mikroorganism, mis vastutab enamike juhtumite eest võib muutuda isegi antimükootilise ravi suhtes resistentseks.

Prebiootiline ravi võib pakkuda tupefloorale mõningast tuge, kuid enamikul juhtudel ei suuda see infektsiooniga ise toime tulla. Kui satud sellisesse olukorda jääb üle ainult sümptomeid leevendada, kuni sünnituseni, mille järel on hormoonid jälle normaalsed. Seda saab teha käsimüügis olevate spreide või geelide abil, mis jahutavad nahka ja peatavad sügeluse ja põletustunde. Iga rasedus on siiski erinev ja enne kui otsustad oma intiimpiirkonnas mõnda toodet kasutada pead konsulteerima tervishoiutöötajaga.

Jaga