Üks levinumaid ravimeetodeid on tupe niiskuse suurendamine kas geelide või lubrikantidega.

Enamik naisi kogeb mingil eluperioodil tupe kuivust. See võib olla üsna ebamugav, kuna see võib põhjustada muid ebamugavusi nagu tupe sügelus, põletustunne ja valulikkus.

Tavaliselt seostavad naised tupe kuivust menopausiga. See pole päris tõsi, kuna seda võib juhtuda igas vanuses naistega. See on menopausi ajal siiski tavaline sümptom. On ka palju muid põhjuseid.

Tupe kuivuse põhjused

Tupe kuivuse põhjuseid on palju. Üks levinumaid on östrogeeni taseme langus. Östrogeen on naishormoon, mis toetab tupe tervist, säilitades tupe seinte normaalse niiskuse, samuti elastsuse ja happesuse. Östrogeeni taseme langedes muutuvad tupe seinad vähem elastseks, hapramaks ja vähem niisutatuks.

Östrogeeni taseme langusel võib olla mitu põhjust. Menopaus on üks neist, samuti rasedus ja imetamine. Kiirgus, keemiaravi ja hormoonravi võivad samuti mõjutada östrogeeni taset, põhjustades kuivust tupes.

Tupe loomulikku niiskust võivad mõjutada ka mõned ravimid, näiteks külmetushaiguste ja allergiate vastu, samuti meditsiinilised seisundid nagu diabeet ja kõrge vererõhk.

Sümptomid

Kuivusega võivad kaasneda muud tupe ebamugavused, näiteks:

  • Sügelemine
  • Põletustunne
  • Torkimine
  • Valulikkus
  • Valu vahekorra ajal

Mida saab tupekuivuse vastu teha?

Arvestades, et põhjuseid on nii palju, võib õige ravi leidmine olla keeruline. Üks levinumaid ravimeetodeid on tupe niiskuse suurendamine kas geelide või lubrikantidega. Teine võimalus tupekuivuse raviks on östrogeeni taseme tõstmine.

Apteegist leiad mitmeid enesehooldustooteid tavalistest libestitest kuni tupe loomulikku niiskust taastavate toodeteni. Vali kindlasti looduslike koostisosadega toode, mis leevendab sümptomeid ja toetab looduslikku niiskust. Multi-Gyn LiquiGel leevendab koheselt tupe kuivust, ärritusi ja sügelust.

Soovid teada rohkem?

Jaga