Bakteriaalne vaginoos tuleneb bakterite ülekasvamisest sinu tupes.

Kas oled märganud oma intiimpiirkonnast imelikku lõhna?

Tugev, isegi kalalõhna laadne lõhn, mis tekitab ebamugava tunde? Selle põhjuseks võib olla bakterite tasakaalutus, mida nimetatakse ka bakteriaalseks vaginoosiks (BV).

Mis põhjustab bakteriaalset vaginoosi?

Bakteriaalne vaginoos tuleneb bakterite ülekasvamisest tupes. Tavaliselt on tupes domineerivad terved laktobatsillid, kuid kui BV areneb, hakkavad teised soovimatud bakterid laktobatsillidest üle kasvama.

Selle ülekasvu täpne põhjus pole teada, kuid on mõned tegurid, mis võivad riski suurendada, näiteks seksuaalne aktiivsus. Siiski on oluline rõhutada, et BV võib tekkida ka seksuaalse aktiivsuse puudumisel. Seetõttu ei peeta bakteriaalset vaginoosi suguhaiguseks.

Sümptomid

Järgnevad sümptomid võivad viidata bakteriaalsele vaginoosile:

Kuidas ravida bakteriaalset vaginoosi?

Enamike naiste jaoks on bakteriaalne vaginoos kahjutu, kuid see võib olla üsna ebamugav. Ravi on tavaliselt suunatud sümptomite leevendamisele. Bakteriaalse vaginoosi kõige tavalisem ravivorm on antibiootikumid. Need on mõeldud kas suukaudse tabletina või tupes kasutatava tootena. Enamike naiste jaoks on see tõhus ravi, kuid see võib põhjustada kõrvaltoimeid nagu iiveldus ja oksendamine. Alkoholi tarbimine koos selle antibiootikumiga võib suurendada kõrvaltoimete raskust.

Teine levinud ravimeetod on enesehooldustooted mida saab apteegist või ravimipoest. Enamik neist toodetest toimib tupe pH taseme taastamiseks.

Veendu alati, et kasutad looduslikku toodet, mis ravib bakteriaalset vaginoosi ning samuti taastab tupefloora, aidates vältida tulevasi nakkusi. Multi-Gyn ActiGel ravib bakteriaalset vaginoosi (BV) ning leevendab otseselt bakteriaalsete probleemidega seotud ärritusi, tundlikkust, punetust ja valulikkust.

Bakteriaalne vaginoos raseduse ajal

Raseduse ajal võib bakteriaalne vaginoos mõnel juhul suurendada selliste komplikatsioonide riski nagu enneaegne sünnitus või raseduse katkemine. Kui oled rase ja sul on bakteriaalse vaginoosi sümptomid, pöördu oma arsti poole.

Tahad rohkem teada?

Kust saab Multi-Gyn tooteid osta?

Hurraa, sa oled väga lähedal oma tupe ebamugavustest vabanemisele!
Multi-Gyn tooteid saab ilma retseptita osta apteekidest enam kui 50 riigis üle maailma.

Jaga