Bakteriaalne vaginoos raseduse ajal on seotud tõsisemate tagajärgedega ja seetõttu tuleks seda ravida kohe, kui see on diagnoositud.

Rasedus on muutuste ja ootuste periood

Meie kehalised funktsioonid keskenduvad uue elu eest hoolitsemisele meie sees ja valmistavad meid ette sünnitamiseks, imetamiseks ja lapse hooldamiseks. Kuigi see võib olla nauditav, pole see kaugeltki murevaba periood. Kiired muutused, sealhulgas muutused meie hormoonide tasemes, võivad põhjustada erinevaid ebamugavusi ja valu. Lisaks sellele, et erinevad haigused ja nakkused võivad meile probleeme tekitada, võivad need mõjutada ka meie rasedust, beebi arengut või sünnitust. Näiteks on bakteriaalne vaginoos raseduse ajal seotud mõne tõsisema tagajärjega ja seetõttu tuleks seda ravida kohe pärast selle diagnoosimist.

Mis on bakteriaalne vaginoos?

Bakteriaalne vaginoos on üks levinumaid tupe ebamugavusi. Selle põhjuseks on mikroobide tasakaalu häire tupes ja sellel võivad olla kerged kuni rasked sümptomid, näiteks: valge või hall vesine voolus, ebameeldiv kalalõhn, ärritus ja valu tupe piirkonnas.

Kuigi need sümptomid on ebameeldivad, ei ole need eluohtlikud ja enamasti saab neid tupefloora tasakaalu taastavate antibiootikumide või loodusliku tootega hõlpsasti ravida.

Kuid bakteriaalsel vaginoosil võivad raseduse ajal olla raskemad tagajärjed, sealhulgas enneaegse sünnituse oht. Sel põhjusel peaksid rasedad naised viivitamatult pöörduma tervishoiutöötaja poole, kui nad kahtlustavad, et neil võib olla bakteriaalne vaginoos.

Kuidas ravida bakteriaalset vaginoosi raseduse ajal?

Ravimite kasutamine raseduse ajal on väga piiratud ja seda tuleks teha alati oma arsti või ämmaemandaga konsulteerides. Mõnikord ei kasutata ravimeid nende võimaliku ohu tõttu lapsele, kuid enamasti välditakse neid lihtsalt tõendite puudumise tõttu sellest, et riski pole olemas.

Bakteriaalset vaginoosi saab ravida antibiootikumidega, näiteks metronidasooliga, mida raseduse ajal aga sageli välditakse. Alternatiiv on kasutada looduslikke tooteid, mis taastavad tupe pH ja võimaldavad headel bakteritel taastada tasakaalu tupekeskkonnas. Mõnda neist toodetest võib raseduse ajal kasutada, kuid kuna iga naine ja iga rasedus on erinev, tuleks eelnevalt nõu pidada oma arsti või ämmaemandaga

Soovid teada rohkem?

Jaga