Intiimpiirkonna õige hügieen võib vähendada nakkushaiguste riski, see võib kiirendada taastumist ja vältida ebamugavaid sümptomeid nagu ärritus ja voolus.

Heida pilk tupehügieeni kõige olulisematele näpunäidetele

1. Pese oma intiimpiirkonda üks kord päevas

See tähendab, et peaksid kord päevas kasutama leiget vett või õrna ja looduslikku intiimpesu.

2. Kasuta intiimpiirkonnale mõeldud salvrätikuid, kui dušši pole läheduses

Eriti kuupuhastuse ajal, soojematel kuudel või reisil olles.

3. Pühi ennast eest poolt taha

Bakterite kandumine pärakust tuppe on tagant ette pühkides väga lihtne, nii et ära kunagi riku seda olulist reeglit. Ärrituse vältimiseks kasuta lõhnastamata ja värvimata tualettpaberit.

4. Ära kanna sünteetilist ja kitsast aluspesu

Sünteetilised kangad ei lase nahal hingata, mis viib temperatuuri ja niiskuse suurenemiseni intiimpiirkonnas. Kitsad rõivad tekitavad hõõrdumist, mis võib põhjustada naha mikrorebendeid. Kombineerides selle suurenenud kuumuse ja niiskusega saad võimaliku tupeinfektsiooni täiusliku retsepti. Vali looduslikud materjalid ja väldi pikka aega kitsa riietuse kandmist.

5. Pärast häbemekarvade eemaldamist kasuta nahka rahustavat toodet

Ükskõik, kas otsustad raseerida, vahatada, kasutada depilatsioonikreemi või midagi muud, veendu enne protseduuri alati oma naha hüdreerimises ja naha ärrituse vältimiseks kanna piirkonda looduslikku rahustavat toodet.

6. Väldi ärritavaid või allergeene sisaldavaid tooteid

See kehtib kehapiimade, spreide, mullivannide jms kohta. Koostisosad, mida peaksid vältima, hõlmavad detergente, lõhna- ja maitseaineid, värvaineid, tugevaid kemikaale ja säilitusaineid.

7. Ära kasuta seepi, lõhna- ega deodoranti oma intiimsete piirkondade paremaks lõhnastamiseks

Igal tupel on ainulaadne lõhn ja kui probleemi pole, ei tohiks see ka halvasti lõhnata. Tugev lõhn võib olla nakkuse märk. Seep on väga leeliseline ja intiimpiirkonna õrna, tundliku naha jaoks väga agressiivne. Vali alati looduslik intiimpiirkonna pesuvahend, mis ei sisalda seepi, lõhna- ega värvaineid.

8. Vaheta pesukaitseid sageli

Pesukaitsed ei ole mõeldud kasutamiseks pikema aja vältel. Sarnaselt sünteetilisele aluspesule takistavad aluspüksid nahal hingamist ja võivad nahka ärritada ja suurendada nakkusohtu. Sama kehtib hügieenisidemete ja tampoonide kohta, eriti tänu menstruaalverele, mis puutub nahaga tihedalt kokku. Vaheta oma aluspüksid, sidemed ja tampoonid iga 3–4 tunni järel, vahetult enne magamaminekut ja kohe kui tõused.

Soovid teada rohkem?

Jaga